top of page

По гарячих слідах

 

             Нещодавно у нашому районі в одному із сіл сталася подія, яка сколихнула спокій жителів даного населеного пункту. Вранці до чергової частини Теофіпольського РВ звернулася громадянка П., яка є особою похилого віку, та повідомила, що в її будинок проникло двоє невідомих осіб які її пограбували. Виїздом на місце події слідчо-оперативної групи та шляхом проведених слідчо-оперативних дій встановлено, що дане кримінальне правопорушення (злочин), яке є особливо тяжким, скоїли односельчани пенсіонерки М та Г. Вказані особи, перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння та діючи за попередньою змовою групою осіб, у нічний час, а саме близько п’ятої години, використовуючи заздалегідь приготовлені маски, якими прикривали обличчя, знявши кватирку вікна, через віконний отвір проникли у будинок 68 річної П., де здійснили розбійний напад відносно останньої. Приставивши до шиї потерпілої принесений кухонний ніж, нападники пред’явили вимогу віддати грошові кошти, якими володіє пенсіонерка, в іншому випадку висловили погрозу застосування фізичного насильства. Не чекаючи відповіді, одна із нападниць стала проти волі потерпілої шукати гроші під її одягом, де їх знайшла в сумі 800 гривень. Заволодівши коштами П. нападниці втекли з будинку через відчинені попередньо вхідні двері. Завдяки швидкому реагуванню на повідомлення П., особу злочинців встановлено працівниками міліції протягом нетривалого часу, потерпілій повернуто частину коштів, якими заволоділи нападниці, а також вилучено знаряддя злочину, а саме: кухонний ніж та маски. У цей же день нападниць слідчим затримано, на теперішній час обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту.Теофіпольський РВ УМВС звертається до громадян з проханням бути пильними та обачними. У разі, якщо відносно Вас вчинено будь-які протиправні дії, негайно звертайтеся до Теофіпольського РВ УМВС України в Хмельницькій області, де Вам негайно буде надана необхідна допомога.

 

ІЗГ Теофіпольського РВ 

19.03.2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ!

 

     У зв'язку з надзвичайною суспільно-політичною ситуацією, що склалася в країні, загостренням криміногенної обстановки і системними провокаціями з боку іноземних громадян в Криму і на південному сході України, закликаємо і вимагаємо від усіх громадян негайно здати в органи МВС вогнепальну зброю, яка не зареєстрована законно.

         Розраховуємо на розуміння громадян району і підтримку всіх справжніх патріотів у цей вкрай напружений час!

         Це безпека кожного із нас, наших родин, усіх громадян.

    Незаконне зберігання вогнепальної зброї, вибухівки, боєприпасів, тягне за собою настання відповідальності передбаченої чинним законодавством.

         Особи, які добровільно передадуть зброю, боєприпаси та вибухівку до ОВС, звільняються від відповідальності.

 

Інспектор  дозвільної системи РВ УМВС

19.03.2014

ВИМОГИ ДО ВОДІЇВ ВЕЛОСИПЕДІВ

 

         ВДАІ Теофіпольського РВ УМВС в Хмельницькій області повідомляє, що у зв’язку з настанням потепління та зникненням снігового накату на автошляхи району починають масово виїзджати водії велосипедів. А як відомо, велосипедом дозволяється керувати особам, які досягли 14-річного віку. Велосипеди повинні бути обладнані звуковим сигналом та світлоповертачами: спереду - білого кольору, по боках - оранжевого, ззаду - червоного. Для руху в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості на велосипеді необхідно увімкнути освітлення ліхтар (фару). Водії велосипедів, рухаючись групами, повинні їхати один за одним, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху. Колона велосипедистів, що рухається по проїзній частині, повинна бути розділена на групи (до 10 велосипедистів у групі) з дистанцією руху між групами 80-100 м. Водії велосипедів можуть перевозити лише такі вантажі, які не заважають керувати транспортним засобом і не створюють перешкод іншим учасникам дорожнього руху. Водіям велосипедів забороняється: а) керувати велосипедом з несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби і в умовах недостатньої видимості без світлоповертачів на велосипеді; б) рухатися по автомагістралях і дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, коли поряд є велосипедна доріжка; в) рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих); г) під час руху триматися за інший транспортний засіб; ґ) їздити не тримаючись за руль та знімати ноги з педалей (підніжок); д) перевозити пасажирів на велосипеді, за винятком дітей до 7 років, на додатковому сидінні, обладнаному надійно закріпленими підніжками; е) буксирування велосипедів; є) буксирування причепа, не передбаченого для експлуатації з цими транспортними засобами. Водії велосипедів повинні виконувати вимоги інших пунктів цих Правил, що стосуються водіїв або пішоходів і не суперечать вимогам цього розділу.

 

Богдан Ковальчук

старший інспектор ВДАІ

19.03.2014

Будьте обережні-мобільне шахрайство

 

        Вимагання грошей — один з найпоширеніших способів шахрайства. Механіка обману полягає в тому, що найчастіше серед ночі зловмисники дзвонять і повідомляють, що близька людина потрапила в лихо і для її звільнення потрібна значна сума коштів. Гроші потрібно переказати на номер у найкоротший термін. Довірливі люди, наприклад батьки «постраждалого», під впливом емоцій переказують кошти шахраям на рахунок, а ті згодом їх переводять у готівку.

       Перемога в неіснуючій акції — на телефон абонента надходить начебто з номера оператора коротке повідомлення з інформацією, що він виграв коштовний приз і для його одержання потрібно переказати незначні кошти на номер або зателефонувати на нього. Хвилина розмови на зазначений номер може становити, наприклад, 30 або навіть більше гривень.

       Пошук загублених речей. Абоненти для пошуку загублених речей дають об’яву у ЗМІ. Зловмисники телефонують і повідомляють про знахідку й готовність її повернути за винагороду — поповнення рахунка на 300-1500 грн.

       Помилкове поповнення мобільного рахунку— абонентові з короткого номера приходить повідомлення з інформацією, що на його рахунок було переказано певну суму коштів. Згодом приходить повідомлення про те, що транзакцію виконано помилково, і з проханням повернути кошти. Довірливі абоненти переказують зі свого рахунка кошти, зазвичай не перевіривши перед цим баланс. Таким чином, шахраї одержують значно більші кошти, ніж сума «первинного» переказу.

       Спам-фільтри — на телефон абонента приходить СМС із пропозицією надіслати повідомлення, щоб відмовитися від розсилки. Вартість повідомлення у такому випадку набагато більше звичайної, оскільки надсилається на короткий номер.

       Фіктивні кадрові агентства — заманюють пропозиціями про стабільну роботу й високу заробітну плату. Для одержання детальної інформації «жертві» необхідно відправити СМС або зателефонувати на номер підвищеної тарифікації.

 

                                                                                                                                          Начальник кримінальної міліції

                                                                                                                                          Теофіпольського РВ УМВС України

                                                                                                                                          в Хмельницькій області

                                                                                                                                          підполковник міліції 

                                                                                                                                                                   Олександр Бурлак

                                                                                                                                                                                02.04.2014

   

                    ТРИВАЮТЬ ВЕСНЯНІ КАНІКУЛИ НЕПОВНОЛІТНІХ

 

    Підростаюче покоління не повинно залишатися без уваги дорослих, адже, ким виросте дитина, багато залежить від того із ким вона спілкується, з кого бере приклад. Тому працівники Теофіпольського РВ систематично здійснюють заходи, спрямовані перед усім на профілактику злочинності у підлітковому – молодіжному середовищі.

     Зокрема, не залишається поза увагою правоохоронців проблема дозвілля неповнолітніх у вільний від навчання час, регулярно на території Теофіпольщини проводяться оперативно-профілактичні заходи, метою яких є попередження правопорушень та злочинності серед підлітків, бродяжництва та жебракування.

    Так, згідно вказівки УМВС України в Хмельницькій області № 48 із 21.03.2014 по 31.03.2014 на території Теофіпольського району проводяться профілактичні заходи, щодо недопущення надзвичайних подій за участю неповнолітніх під час весняних канікул.

    Метою даних заходів була перевірка лісосмуг, водоймищ, розважальних закладів, автовокзалів, ринків, кафе - барів, парків та інших місць відпочинку молоді. За період проведення операції неповнолітніми скоєно 3 адміністративних правопорушення передбачених ст. 175-1 та 178 КУпАП ( розпиття алкогольних виробів та куріння в громадських місцях ) та 5 адміністративних правопорушень скоєно дорослими особами, а саме за ст. 184, 180 та ч. 2 ст. 156 КУпАП ( продаж неповнолітнім алкогольних та тютюнових виробів, не належне виконання батьками своїх батьківських обов’язків та втягнення неповнолітнього у пияцтво).

    Пам’ятайте, що міліція покликана оберігати молодь, від скоєння правопорушень та злочинів, однак виховання дитини – прямий обов’язок батьків.

              

                                                                                                   Опероуповноважений КСДД

                                                                                                   лейтенант міліції Томчук П.О             

                                                                                                                                  30.03.2014

 

 

                                                                                                

                                                             

                                                                                              

РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ ПОВТОРНИЙ МІСЯЧНИК ДОБРОВІЛЬНОЇ ЗДАЧІ ЗБРОЇ

 

   Шановні громадяни! Незаконне зберігання зброї, боєприпасів, вибухівки – це злочин, за який законом передбачено кримінальну відповідальність. Враховуючи складну оперативну обстановку, яка склалася в державі, а також незаконні заволодіння зброєю правоохоронних органів та спеціальних служб, громадянами під час мітингів, які переросли у сутички та протистояння між мирними громадянами та правоохоронними органами. В ході цих подій багато зброї, бойових припасів до неї, вибухових речовин та спеціальних засобів, перейшло у руки громадян, у яких перебувають у незаконному володінні. З метою недопущення правопорушень, а також нещасних випадків серед мирних громадян з використанням вогнепальної зброї, боєприпасів до неї, вибухових речовин, спецзасобів, та на виконання п.2 плану першочергових заходів МВС України щодо стабілізації оперативної обстановки від 27.02.2014 року в державі організовано проведення заходів добровільної здачі населенням зброї, боєприпасів, спецзасобів та вибухівки в тому числі незаконно вилучених в правоохоронних органах та спеціальних службах під час проведення масових акцій та сутичок.

   Виходячи з цього з метою профілактики злочинів та припинення неконтрольованого розповсюдження та зберігання зброї, виведення зазначених предметів і матеріалів з незаконного обігу, а також недопущення нещасних випадків при поводженні зі зброєю серед мирного населення Міністерством внутрішніх справ України з 1 по 30 квітня 2014 року проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів.

   Громадяни, які добровільно звернуться до міліції з метою здавання зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, що зберігаються ними незаконно, звільняються від кримінальної відповідальності. Більше того, якщо громадянин у вказаний термін добровільно здав до ОВС мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, окрім тієї, яка незаконно вилучена з правоохоронних органів та спеціальних служб під час масових акцій та сутичок, то він має безперешкодну можливість після оформлення відповідних документів зареєструвати здану ним зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах. Однак, перш ніж прийняти виважене рішення, щодо реєстрації зброї, варто ще раз задуматись, чи в дійсності Ви готові до відповідальності - бути її власником та забезпечити відповідні умови зберігання та використання.

   Також прошу врахувати, що пристрої вітчизняного виробництва для відстрілу патронів, споряджених гумовими кулями несмертельної дії, реєструються у випадках і в порядку, передбаченому чинним законодавством України.

З метою отримання детальних роз’яснень звертайтесь до працівників дозвільної системи або дільничних інспекторів міліції за місцем проживання.

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

     Незареєстрована зброя – це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які трапляються з громадянами та їх неповнолітніми дітьми.

 

                                                                                           Заступник начальника - начальник МГБ

                                                                                                                  Теофіпольського РВ УМВС України

                                                                                                                  в Хмельницькій області

                                                                                                                   підполковник міліції Стецюк В.В.

                                                                                                                                           03.04.2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Увага! Міліція попереджає про нові види шахрайства

    Правоохоронці закликають людей бути пильними, купуючи товари через мережу Інтернет, адже там шахрайств - на кожному кроці. Особа замовляє товар та розраховується за нього, а натомість своє придбання отримує не в справному стані, або зовсім інший товар із нижчими технічними характеристиками, або не отримує його взагалі. Також один найпоширеніших із видіви шахрайства є купівля товарів, розміщених на дошках оголошень, в Інтернет-магазинах, на Інтернет-аукціонах, так би мовити, по системі скидок чи у передсвяткові дні, за системою передоплати коштів за замовлений товар. Все це дає умови для шахраїв не дотриматись угоди покупки. Кількість таких випадків зростає з кожним днем. Попередженням даного виду шахрайства є проведення розрахунку тільки після того, як ви отримаєте товар і впевнитесь, що замовлений вами товар відповідає вашому бажанню й якості.

     Шахрайство по телефону зловмисники також продовжують практикувати. Так, злочинці телефонують громадянам і повідомляють, що їх близька людина потрапила в біду. Відтак, пропонують родичам заплатити певну суму грошових коштів, щоб визволити рідну людину. До прикладу, зловмисники запевняють, що один із близьких родичів потрапив до міліції за вчинення кримінального проступку або вчинив ДТП. Для вирішення питання про непритягнення його до кримінальної відповідальності необхідно скинути певну кількість грошей на платіжну картку або поповнити рахунок мобільного телефону, з якого дзвонять.

    Міліція Хмельничини закликає! Шановні громадяни, будьте пильними, не станьте жертвою нових шахрайських схем. У разі, якщо вам телефонують невідомі особи, представляючись працівниками правоохоронних, медичних чи інших структур із повідомленням про те, що хтось із ваших родичів чи близьких потрапив у біду і тепер вам потрібно сплатити певну суму коштів, аби йому допомогти, не поспішайте та не панікуйте. Одразу ж телефонуйте до міліції! (102).

                                                                                             

 

                                                                                            В.о. начальника Теофіпольського РВ

                                                                                                                   УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                    майор міліції

                                                                                                                                 Сергій Стучинський

                                                                                                                                           06.05.2014

НЕ ДОВІРЯЙТЕ ШАХРАЯМ

 

   Надмірна довірливість — наш перший ворог, який працює на руку шахраям. У багатьох випадках величезних утрат могло б не бути, якби сама жертва проявила хоча б трохи обережності, коли вашу домівку відвідала невідома особа і під будь-яким приводом просить пожертвувати кілька гривень. Часто це буває звичайною вигадкою, добре продуманою історією. Більшість людей дає легко себе обдурити. Коли агітують пожертвувати гроші, рідко хто додумається перевірити, чи насправді це так. Розграфлений зошит і підпис мають у такій ситуації досить дієвий вплив на звичайних громадян. Запам'ятайте: пожертвування треба вносити там, де ви цього самі хочете. Не користуйтеся послугами незнайомців для придбання дефіцитних товарів, вирішення питання щодо оформлення реєстрації, отримання житла, встановлення телефону, вступу до вищого навчального закладу та інших подібних послуг. Коли вам пропонують вигідні умови влаштування на роботу за кордоном, швидкий заробіток, значні відсотки під зайняті гроші, миттєвий виграш, завжди пам'ятайте: безкоштовний сир може бути тільки в мишоловці. Будьте обережні в тих випадках, коли незнайомець розповідає вам, що його попросили ваші сусіди щось для них придбати і просить оплатити послуги. На порозі квартири ніколи не підписуйте якихось документів, яку б гарну баєчку не розповідав вам незнайомець. Не грайте в азартні ігри, з іронією ставтеся до якогось миттєвого виграшу, коли його розмістили на рекламній шпальті газети. Там, де мова заходить про оплату, вдумайтесь, чи вигідно це для вас, адже способи видурювання грошей найрізноманітніші. Численні випадки, коли шахрайки в нас, так би мовити, ворожінням «знімають пороблене». Вибираючи в основному жінок та дівчат, дві шахрайки протягом тривалого часу видурювали з них коштовності й гроші. Не даючи отямитись, розповідаючи про якесь велике горе, яке чекає їхню родину, вони бралися зняти чари злих сил за допомогою маніпуляцій з волоссям, голками, спаленим листком, хрестами, дзеркалами… Не підготовлені до такої психологічної атаки потерпілі віддавали і несли з дому золоті речі, великі суми грошей. Єдиний порятунок — не довіряти незнайомим людям, не вступати з ними в будь-який контакт. Чимало шахрайств пов'язано з продажем дорогоцінних покупок. Не поспішайте, коли вам пропонують, скажімо, автомашину за досить привабливими цінами. Кращий вихід — перевірити її в підрозділах реєстрації автомашин у Державтоінспекції. Це надійніше. Не спокушайтеся на покупку авто за генеральним дорученням, адже в таких випадках воно не перевіряється на предмет викрадення. У нотаріальних конторах з цього приводу такі авто також не перевіряються. Викрадена автомашина легалізується, але під час переоформлення в ДАІ в покупця можуть виникнути проблеми. Купуйте лише зняті з обліку в органах внутрішніх справ автомашини і оформляйте їх згідно із законодавством.

 

 

НАЙПОШИРЕНІШІ ВИДИ ЗЛОЧИНІВ В МЕРЕЖІ ІНТЕРНЕТ ТА ЯК НЕ СТАТИ ЇХ ЖЕРТВОЮ

 

    Недотримання умов купівлі товарів через мережу Інтернет, зокрема при продажі товарів на Інтернет-дошках оголошень та Інтернет-аукціонах Найпоширенішими видами шахрайства є купівля товарів, розміщених на дошках оголошень, в Інтернет-магазинах, на Інтернет-аукціонах, так би мовити, по системі скидок чи у передсвяткові дні, за системою передоплати коштів за замовлений товар. Все це дає умови для шахраїв не дотриматись угоди покупки. Кількість таких випадків зростає з кожним днем. Попередженням даного виду шахрайства є проведення розрахунку тільки після того, як ви отримаєте товар і впевнитесь, що замовлений вами товар відповідає вашому бажанню й якості.

 ПОРАДИ:

• використовувати тільки відомі Інтернет-магазини й Інтернет-аукціони, які мають певну репутацію;• використовувати ресурси, якими користувалися ваші знайомі, родичі, які отримали замовлений товар і у них немає скарг на отриманий товар;• використовувати тільки ті Інтернет-ресурси, які використовують платіжні картки, а не електронні гаманці. Особу набагато важче ідентифікувати за розрахунковим рахунком платіжної картки, ніж за номером електронного гаманця;• використовуйте для отримання й оплати замовленого товару послугу накладного платежу. Дистанційне зняття коштів за допомогою послуги ПАТ «ПриватБанк» — «Операція без картки» Шахраї телефонують, представляються працівниками відділення того чи іншого банку й пропонують потерпілим підключити різного роду послуги, необхідні для безпеки їхнього власного відкритого карткового рахунку. Для цього пропонують повідомити алгоритм символів, які прийдуть в СМС-повідомленні для прийняття умов підключення послуги. Для здійснення своєї злочинної діяльності шахраям потрібно мати лише мобільний номер та картковий рахунок (16 символів). При отримані такого дзвінка з відповідним СМС-повідомленням необхідно звернутися до правоохоронних органів й нічого не повідомляти зловмисникам. Дистанційне зняття коштів за допомогою послуги «Приват24» ПАТ «ПриватБанк», шляхом входження в довіру й витребування інформації по картковому рахунку Зловмисники в мережі Інтернет підшуковують осіб, які розміщують оголошення про необхідність благодійної матеріальної допомоги та, під приводом надання матеріальної допомоги на розрахунковий рахунок, під час телефонної розмови входять у довіру і отримують необхідну інформацію щодо розрахункового рахунку, щоб у подальшому отримати над ним контроль.

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ БАНКІВСЬКИМИ КАРТКАМИ:

ознайомитись з правилами користування платіжними картками, які видаються банківською установою;• ніколи не вводити пін-код для здійснення оплати в мережі Інтернет (використовується тільки при використанні в банкоматі чи в пост-терміналі ). Для цього існує CVV-код, який знаходиться на зворотній стороні платіжної карти, який використовується для проведення платежів в мережі Інтернет. Злочини в системі дистанційного банківського обслуговування — втручання в систему «Клієнт-банк» Сервіс «Інтернет Клієнт-Банк» дозволяє здійснювати дистанційне керування рахунком і платежами через Інтернет в режимі On-line. Особливістю даного виду злочину є те, що проходить зараження комп’ютера, до якого підключена послуга «Клієнт-Банк». Зараження відбувається шляхом:• розповсюдження шкідливої спам-розсилки;• зараження вірусним програмним забезпеченням (через мережу Інтернет чи через магнітні носії), яке дозволяє здійснювати управління віддаленого доступу комп’ютером, на якому підключена послуга «Клієнт Банк»;• фішинг — вид шахрайства, метою якого є виманювання у довірливих або неуважних користувачів мережі персональних даних, посилаючи їм електронні листи із пропозиціями підтвердити реєстрацію облікового запису, що містять посилання на веб-сайт в Інтернеті, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн відомих ресурсів.

   АЛГОРИТМ ДІЙ:

відключитися від мережі;• викликати слідчо-оперативну групу відділу міліції, повідомити правоохоронні органи для можливості блокування несанкціоновано перерахованих коштів.Зазвичай дані дії вчиняються під кінець тижня. Несанкціоновано списані кошти перераховуються на банківські установи, які не входять в рейтинг банків топ-100 України, звідки можуть бути переведені в готівку чи перераховані на інші банківські рахунки, для того, щоб унеможливити відслідкування руху коштів.• Повідомити на гарячу лінію «ПриватБанку» (0-800-500-003 або 3700).ЩОБ НЕ СТАТИ ЖЕРТВОЮ ДАНОГО ВИДУ ЗЛОЧИНУ ПОТРІБНО:• користуватися антивірусними засобами, фаєрволами (мережевими сканерами);• не реагувати на сумнівні поштові повідомлення;• перевіряти магнітні носії на наявність шкідливого програмного забезпечення;• не розголошувати відомості, які використовуються для роботи системи «Клієнт банк» (паролі, інформацію про клієнта). Неправдиве повідомлення особі про загрозу у житті, здоров’ї близьких родичів Зазвичай, такі злочини вчиняються у нічний час, коли особа не очікує дзвінка. Шахраї встановлюють, де знаходиться особа (за допомогою соц. мереж), також встановлюють, хто вимикає свій мобільний телефон вночі.

ПЕРШОЧЕРГОВІ ДІЇ:

ні в якому разі не перераховувати чи передавати кошти шахраям;• повідомити правоохоронні органи;• повідомити на гарячу лінію «ПриватБанку» (0-800-500-003 або 3700).Скімінг При цьому виді правопорушення використовується скімер — інструмент хакера для зчитування інформації з магнітної доріжки кредитної картки. Це пристрій, що містить магнітну головку, підсилювач-перетворювач, пам'ять і перехідник для підключення до комп'ютера. Скімер може бути портативним, зовсім мініатюрним.

ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ:

• звертати увагу на пристрої вводу кредитної карти в банкомат;• не передавати власну картку в чужі руки;• стежити за тим, щоб вашу картку використовували лише за призначенням (не змогли застосувати портативний пристрій під одягом, наприклад, офіціанта).ПОВЕРНУТИ КОШТИ МОЖЛИВО, ЯКЩО:

• вчасно звернутися до правоохоронних органів;• зберігати всю інформацію про особу, з якою ви контактували під час здійснення домовленостей про продаж чи покупку товару (номер телефону, електронне листування);• зберігати документи (чеки, квитанції), що підтверджують перерахунок коштів.

 

                                                                                                Начальник КМ Теофіпольського РВ

                                                                                                                        УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                        підполковник міліції

                                                                                                                        Олександр Бурлак 

                                                                                                                                          05.05.2014

   

 

 

Увага! Міліція попереджає про найпоширеніші види шахрайств

 

 

ШАХРАЙСТВО ПО ІНТЕРНЕТУ

 

  Цей вид шахрайства полягає у незаконному використанні персональних даних користувачів мережі. Шахраї під різними приводами виманюють данні про банківські карткові рахунки (номер платіжної картки, термін дії та додатковий код, який розміщений на її звороті). Маючи таку інформацію, можна легко проводити інтернет-платежі. Наприклад, людина розмістила оголошення (в Інтернеті, газеті тощо) про продаж якогось товару. Зловмисники телефонують до неї на зазначений номер та просять повідомити дані банківської картки для того, щоб переказати гроші за товар. Натомість, з карткового рахунку знімаються усі гроші.

 

ШАХРАЙСТВО ПО ТЕЛЕФОНУ

 

 Шахраї телефонують обраній жертві та повідомляють, що близька  людина скоїла якийсь злочин чи стала винуватцем дорожньо-транспортної пригоди і перебуває під вартою. Задля звільнення від кримінальної відповідальності їм необхідно терміново перерахувати гроші на вказаний номер телефону або поповнити банківський рахунок. При цьому злочинці вимагають у потерпілих не роз'єднувати зв'язок з ними до того, як їм перерахують гроші. Це робиться для того, щоб жертва не могла передзвонити до родича і перевірити, чи з ним справді щось сталося.

 

 

«ЗНЯТТЯ ПОРЧІ»

 

  Не дозволяйте незнайомим особам ворожити вам, особливо на цінних речах, грошах. Як правило, ці речі ніколи не повертаються власникам. Пам’ятайте, що жертвами такого роду шахрайства, як правило, стають люди із слабкою волею, яких спіткали життєві негаразди. Часто в тенета шахраїв потрапляють молоді люди (в основному дівчата).

 

Щоб не потрапити на гачок шахраїв:

 

   • не повідомляйте нікому свої персональні дані, у тому числі про банківські платіжні картки

   • не оплачуйте наперед товари та послуги, тим більше через Інтернет

   • ніколи не відчиняйте двері незнайомцям та нікому не показуйте, де зберігаєте гроші

   • роз’яснюйте дітям, що не слід вступати у переговори з незнайомими людьми, а також давати незнайомим цінні речі, зокрема, мобільні телефони

 

Якщо ви стали жертвою шахрайства, негайно повідомте про це в міліцію за телефоном 102!

                                                     

                                                                                  Начальник СКР Теофіпольського РВ

                                                                                                      УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                      капітан міліції

                                                                                                                  Олександр Блошук

                                                                                                                      15.05.2014

ЗВЕРНЕННЯ

до працівників торгівлі

 

     На теперішній час значної актуальності набула проблема пияцтва та тютюнокуріння серед дітей.

Кожен десятий підліток, який скоїв злочин, знаходився в стані алкогольного сп’яніння.

11 липня 2009 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо вдосконалення реагулювання відносин у сфері попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення". Законом внесено зміни до статей 156, 164-5 та 175-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині підвищення розміру штрафу за правопорушення.

    У лютому 2012  року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв", яким внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме до статті 156 КУпАП чим передбачено заборону продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових  виробів  особі,  яка  не  досягла 18 років.

    Так, за звітний період 2014 року працівниками Теофіпольського РВ УМВС України в Хмельницькій області виявлено та задокументовано на території району 7 адміністративних правопорушень у сфері продажу алкогольних виробів у заборонений законодавством час та 3 адміністративних правопорушення за продаж алкогольних та тютюнових виробів неповнолітнім, двох власників позбавлено права на реалізацію алкогольних виробів.

    Крім того виявлено та задокументовано 2 адміністративних правопорушення передбачених ч. 1 ст. 180-1 КУпАП ( перебування  осіб віком до 16 років після 22.00 годин у розважальних закладах), відповідальність за, яке несе власник закладу та батьки неповнолітніх, які у данних закладах перебували.

     Тож, міліція  звертається із проханням неухильно дотримуватися чинного законодавства, не продавати пиво, алкогольні, слабоалкогольні напої та тютюнові вироби дітям. Адже кожен з нас відповідає за майбутнє покоління. Продаючи спиртне та цигарки дітям задумайтесь, що хтось може запропонувати закурити чи випити й Вашій дитині.

 

                                                                                                                           Оперуповноважений

                                                                                                                           кримінальної міліції у справах дітей

                                                                                                                           Теофіпольського РВ УМВС України

                                                                                                                           в Хмельницькій області

                                                                                                                           лейтенант міліції   Томчук П.О

                                                                                                                                                      13.05.2014

За продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім передбачена відповідальність

 

       Часто чуємо розмови серед людей старшого віку, а також на державному рівні, що «алкоголізм молодіє». Алкоголізмом хворіє високий відсоток молоді, велика кількість з яких неповнолітні. До такого стану речей призводить вільний продаж алкогольних та слабоалкогольних напоїв. Але все ж напрошується і таке питання: - чи задумуються батьки даючи кишенькові гроші дитині, на що вона їх витратить? Як же реагує держава на зниження віку потенціальних алкоголіків?

       Аналізуючи законодавство встановлено, що у  Законі  України "Про державне регулювання виробництва і обігу етилового спирту , коньячного і плодового, алкогольних напоїв та  тютюнових  виробів" (статтею 15-3) передбачено заборону щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів:

-особам, які не досягли 18 років;

-у приміщеннях   та  на  території  навчальних  закладів, закладів охорони здоров'я, крім  ресторанів,  що знаходяться на території  санаторіїв; 

 -у приміщеннях спеціалізованих торговельних організацій, що здійснюють  торгівлю товарами дитячого асортименту або спортивними товарами,  а також у відповідних відділах (секціях)  універсальних торговельних організацій;

-у  закритих  спортивних  спорудах (крім пива у пластиковій тарі);

-з торгових автоматів;

-на полицях самообслуговування (крім  тютюнових  виробів  у блоках  та алкогольних,  слабоалкогольних  напоїв,  вин столових, пива);

-з рук;

-у невизначених для цього місцях торгівлі.

        Продавець пива    (крім    безалкогольного),     алкогольних, слабоалкогольних   напоїв,  вин  столових  або  тютюнових  виробів зобов'язаний   отримати   у   покупця,   який   купує  пиво  (крім безалкогольного),  алкогольні  напої,  слабоалкогольні напої, вина столові  або  тютюнові  вироби,  паспорт  або  інші документи, які підтверджують  вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку.

     У разі відмови покупця  надати  такий  документ  продаж  пива (крім  безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється. Яку ж відповідальність несе суб’єкт господарювання та безпосередньо продавець у разі продажу слабоалкогольних напоїв особі, яка не досягла 18-річного віку?

       Згідно з  ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та  тютюнових  виробів"  за порушення вимог статті 15-3 цього Закону до суб’єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у сумі 6800 гривень.

   Крім того, на підставі ст. 15 вказаного закону такому суб’єкту господарювання анулюється раніше видана ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

   Особа ж, яка безпосередньо здійснила продаж алкогольних, слабоалкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім особам, а також продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв або тютюнових виробів особі, яка не досягла 18 років, тобто продавець, притягується до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 156 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн до 1700 грн).

   Відповідно до ст.180-1 КУпАП порушення встановленого законом порядку перебування дітей у закладах,  у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності, громадян – власників підприємств чи уповноважених ними осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності від двадцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 грн до 850 грн).

 Отже дорогі батьки! Звертайте увагу на те чи не у занадто піднятому насторої приходить Ваша дитина із суботньої дискотеки. І Ви дорогі продавці подумайте як чинитимете Ви коли в майбутньому і Вашій неповнолітній дитині продадуть спиртне, хай навіть і слабоалкогольний напій, але все починається з малого.

 

                                                                                                                        Інспектор РНГФ Теофіпольського РВ УМВС

                                                                                                                        в Хмельницькій області

                                                                                                                        лейтенант міліціх Ратушняк О.О.

                                                                                                                                                                     15.05.2014

                                                                                                    

    

«Скоїв крадіжку, частувався та ненадійно заховався»

 

   17.05.2014 до чергової частини Теофіпольського РВ УМВС поступило телефонне повідомлення від жителя смт. Базалія Теофіпольського району Білоуса Є.А., про те, що у ніч на 17.05.2014, невстановлені особи, діючи умисно, з метою заволодіння чужим майном, шляхом пошкодження штаби та навісного замка магазину, який розміщений по вул. Радянській, 1, с. Малі Жеребки, Теофіпольського району та належить ПП Мурадовій, проникли у середину приміщення, звідки таємно викрали алкогольні напої, тютюнові вироби та продукти харчування, належні вказаному підприємцю, на загальну суму близько 1000 гривень.

   В ході проведення оперативно-розшукових заходів та слідчий дій встановлено, що до скоєння даної крадіжки причетний житель Волочиського району, громадянин «Г», який неодноразово судимий за вчинення аналогічних злочинів на території Теофіпольського, Білогірського та Красилівського  районів та нещодавно звільнений з місць позбавлення волі. Під час затримання вищевказаного громадянина при ньому вилучені товарно-матеріальні цінності, викрадені з магазину в с. Малі Жеребки.

   За активну участь у розкритті даного кримінального правопорушення хочеться завдячити злагодженим діям членів слідчо-оперативної групи Теофіпольського РВ та жителю смт. Базалія, громадянину «М » за небайдужість, який випадково отриману  про підозрілого чоловіка, який переховувався у лісовому насадженні поза населеними пунктами с. Малі Жеребки та с. Червоний Острів  спрямував до ОВС.

 

 

                                                                                           В.о.начальника Теофіпольського РВ 

                                                                                                                  УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                  майор міліції 

                                                                                                                                  Сергій Стучинський

                                                                                                                                          21.05.2014

 

 

ОРІЄНТУВАННЯ

 

 

         Шановні мешканці Теофіпольського району!

 

  У зв’язку із складною ситуацією в державі просимо Вас інформувати ОВС за т. 102, 3-05-99 в разі отримання інформації про можливу підготовку до скоєння терористичних актів, замінування місць масового скупчення людей, будівель органів державної влади, осіб  які намагаються придбати складові для виготовлення вибухівки,  чи  підшукують джерела для їх отримання на території району, а також про підозрілих осіб, які прибули на територію району  підшукують для оренди житло чи готелі.

 

                                                                         В.о. начальника Теофіпольського РВ

                                                                                                             УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                             майор міліції 

                                                                                                                            Сергій Стучинський

                                                                                                                                30.05.2014

На Хмельниччині створюється рота патрульної служби міліції особливого призначення

«БОГДАН»

 

Кандидати на службу мають відповідати наступним вимогам:

  •  мати громадянство України;

  •  вік від 18 до 45 років;

  •  повна загальна середня освіта;

  •  пройшли службу в Збройних Силах України або являються призовниками (при умові придатності до військової служби);

  •  не притягувались до кримінальної відповідальності.

Перевага надається тим, хто пройшов дійсну строкову службу у Збройних Силах України, мають спортивні досягнення та добру фізичну підготовку, колишнім військовослужбовцям та колишнім працівникам органів внутрішніх справ (крім звільнених за негативними мотивами).

Для оформлення на службу необхідно мати при собі наступні документи:

  •  Паспорт громадянина України та його копію (1 та 2 сторінки, реєстрація);

  •  Довідка про присвоєння ідентифікаційного номера та її копія;

  •  Військовий квиток або документ який його заміняє;

  •  Трудова книжка;

  •  Документ про освіту та його копія (для осіб, які закінчили школу, ПТУ - атестат про повну загальну середню освіту, для осіб, які закінчили технікум, коледж, інститут, університет тощо - диплом з додатком);

  •  Характеристики;

  •  Декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік, передбачену Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» від 07.04.2011 № 3206-УІ;

  •  Фото 9x12 - 1 шт., 3x4 - 2 шт.;

  • Довідка про несудимість;

  • Довідка з єдиного державного реєстру фізичних та юридичних осіб (видається в Центрі надання адміністративних послуг )

 

    Для оформлення документів звертатися до управління кадрового забезпечення УМВС України у Хмельницькій області.

    Додаткову інформацію щодо оформлення на службу можна отримати за телефонами:

  •  координатор в УКЗ УМВС - (0382) 69-23-83, 097-30-21-300,

      097-71-99-000

  • працівники УКЗ - (0382) 69-23-54,  69-23-51,  69-23-59,  69-24-78

 

     Управління кадрового забезпечення УМВС України у Хмельницькій області

 

 

                                                                                                                                В.о. начальника Теофіпольського РВ

                                                                                                                                УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                                майор міліції

                                                                                                                                                  Сергій Стучинський 

                                                                                                                                                       04.06.2014 

 

«Сталася трагедія в селі Святець»

 

   01.06.2014 о 2.30 годині до чергової частини Теофіпольського РВ УМВС поступило телефонне повідомлення про те, що, близько 1 години ночі, невідома особа, рухаючись невстановленим транспортним засобом, на ділянці 18 кілометру 400 метрів автодороги Ланівці-Теофіполь, у межах населеного пункту с.Святець, Теофіпольського району, у темну пору доби, допустила наїзд на пішохода «В». Внаслідок ДТП «В» отримав тілесні ушкодження, у вигляді закритого перелому лобної кістки з переходом на основу черепа, після чого був доставлений у важкому стані до Теофіпольської ЦРЛ. Невстановлений водій з місця пригоди зник. На місці дорожньо-транспортної пригоди членам слідчо-оперативної групи вдалося виявити лише уламки транспортного засобу, яким скоєно ДТП.

   В ході проведення тривалих оперативно-розшукових заходів, незважаючи на переховування водія, завдяки спільним зусиллям, професійно грамотним діям співробітників слідчого відділення, карного розшуку, дорожньо-автомобільної інспекції та дільничного інспектора міліції, лише у другій половині дня встановлено, що до скоєння даний злочин скоїв житель с.Святець, громадянин «Я», який у вчинені зізнався.

   Матеріали за вчиненням громадянином «Я» кримінального правопорушення передбаченого ст.286 КК України внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань, триває слідство.

  

                                                     

                                                                                                                  В.о. начальника Теофіпольського РВ

                                                                                                                 УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                  майор міліції

                                                                                                                              Сергій Стучинський

                                                                                                                                        02.06.2014

Звернення працівників

Державної автомобільної інспекції до водіїв

 

      У період літнього відпочинку більшість дітей буде проводити час на дитячих майданчиках, вулицях населених пунктів та в місцях масового скупчення людей.

     Працівники Державної автомобільної інспекції звертаються до водіїв транспортних засобів з проханням бути уважними та обережними під час керування автомобілем, не забувати, що на вулицях діти, від яких можна очікувати будь яких витівок.

     Дотримуйтесь правил дорожнього руху, не перевищуйте швидкість, будьте обережні, адже за цим стоїть Ваше  та чиєсь життя. 

      Давайте разом піклуватися про наших дітей.

 

                                                                                       Начальник ВДАІ з обслуговування

                                                                                                            Теофіпольського району УМВС України

                                                                                                            в Хмельницькій області

                                                                                                            майор міліції 

                                                                                                                         Анатолій Гаврилюк

                                                                                                                              02.06.2014

 

Пояс «Супутник» - електромассажний «лохотрон» для пенсіонерів.

 

  Найбільш незахищеними і довірливими в нашій країні вважаються пенсіонери, тому деякі фірми вирішили цим скористатися, пропонуючи бабусям і дідусям чудо пояс, який лікує практично від усіх хвороб.

  Це побутовий електромассажний пояс "Супутник", виробництво Харків.

Щоб продати його вам, розумними маркетологами розроблена спеціальна схема, розрахована на довірливість, наївність, і іноді безвихідність (коли медпрепарати вже не допомагають).  Купити електромассажний пояс "Супутник" можна в будь-якому районі.

  Представницькі молоді люди роз'їжджають по районах міст, селищ, сіл і входять в довіру до бабусь, які сидять біля під'їздів та на території своїх господарств. Оголошують про те, що будуть проводити збори з соціальних питань і просять зібрати мешканців будинку, особливо пенсіонерів.

  Коли збирається чоловік 10 торгові представники починають читати лекцію про обман в аптеках, та про шкоду сучасних ліків. Як порятунок від усіх недуг представники пропонують побутовий електромассажний чудо-пояс «Супутник». В цей же час, для бажаючих демонструють його роботу.

  Тим, хто особливо зацікавиться поясом-масажером, дають можливість використати його в домашніх умовах. Для цього представник разом з бабусею йдуть в квартиру останньої, де відбувається остаточна «обробка» клієнта.

  Маркетологи розповідають про те, що електромассажний пояс був засекречений в Радянському Союзі, ним користувалися тільки космонавти, ще можуть додати, що сам Янукович вилікував своє коліно, за допомогою пояса-масажера «Супутник».

  Під впливом подібних оповідань «піддослідні» бабусі починають теж відчувати поліпшення, у деяких навіть проходять болі. Тут спрацьовує ефект «плацебо». Торгові представники в цей час оцінюють матеріальний достаток жертви і можуть назвати різну ціну вартості пояса. В інструкції прописана рекомендована ціна із заводу 1735 грн.

  Звичайно, не кожен пенсіонер зможе собі це дозволити і тут маркетологи повідомляють про те, що тільки сьогодні для пільгових категорій діє акція і пояс можна купити за 950 грн.

  До того ж, представники попросили доплатити ще 5 грн. за гарантію, виписали якісь квитанції і запитали прізвище покупця.

  У сусідніх будинках вони також збирають збори, розповідають про ліки і вказують прізвища тих, хто вже купив пояс.

  Слід зазначити, що в інструкції вироби є і печатки підприємства та адресу з телефоном, на упаковці відмітка Держстандарту України.

  Уважно вивчаємо інструкцію: тут жодної згадки про медичні дії, про те, які хвороби можна вилікувати. «Пояс« Супутник »призначений для застосування в побуті для поліпшення кровообігу, допомагає відновити настрій, зняти втому», а представники запевняли, що можна вилікувати артрит, радикуліт, астму і серцеві захворювання.

 

  У гарантійних зобов'язаннях вказано, що, згідно закону, даний електроприлад не підлягає поверненню. Консультації з юристами спростували це, нам повідомили, що пояс електропобутової не входить до переліку предметів, що не підлягають поверненню, так що його сміливо можна повернути протягом 14 днів.

Дорогі пенсіонери, просимо Вас бути більш обачливими перш ніж купляти ту чи іншу річ.

 

 

                                                                                              Інспектор РНГФ Теофіпольського РВ

                                                                                                                     УМВС в Хмельницькій області

                                                                                                                      лейтенант міліції 

                                                                                                                                      Олена Ратушняк

                                                                                                                                           10.07.2014

 

 .

«Відпочинок біля води – задоволення чи небезпека?»

 

      Через спекотну та вкрай жарку погоду купальний сезон на території району у самому розпалі. Громадяни із задоволенням відпочивають біля річок, ставків, озер, адже купання в прохолодній річці або ставку допомагає зняти втому, надає бадьорості, стає справжнім порятунком від спеки.

       Але іноді такий відпочинок обертається трагедією. Найчастіше нещасні випадки трапляються при порушенні правил безпеки на воді, зокрема купання у нетверезому стані  і  в необладнаних для цього місцях.

          Як уникнути трагедії на воді:

  •   Купатися краще вранці або ввечері, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Температура води повинна бути не нижче +18-19С° , у більш холодній - знаходитися небезпечно.

  •  Плавати у воді можна не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин.

  •  Не можна доводити себе до ознобу. Краще купатися декілька разів по 15-20 хвилин, а у перервах пограти в рухливі ігри: волейбол, бадмінтон.

  •  Не входити, не пірнати у воду після тривалого перебування на сонці. Периферійні судини сильно розширені для більшої тепловіддачі. При охолодженні у воді наступає різке рефлекторне скорочення м’язів, що спричиняє за собою припинення дихання.

  •  Не входити у воду в стані алкогольного сп’яніння. Алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку.

  •  Якщо немає поблизу обладнаного пляжу, треба вибрати безпечне для купання місце з поступовим ухилом та твердим і чистим дном. У воду заходьте обережно. Ніколи не пірнайте в незнайомих місцях.

  •  Не запливати далеко, особливо за буї, тому що можна не розрахувати своїх сил. Відчувши втому, не треба губитися і рватися, якнайшвидше доплисти до берега. Треба навчитися "відпочивати” на воді. Для цього обов’язково необхідно вміти плавати на спині. Перевернувшись на спину і підтримуючи себе на поверхні легкими рухами рук і ніг, ви зможете відпочити.

  •  Дуже обережно плавати на надувних матрацах, автомобільних камерах і надувних іграшках. Вітром або плином їх може віднести дуже далеко від берега, а хвилею - захлеснути, із них може вийти повітря, і вони загублять плавучість.

  •  Не допускати грубих ігор на воді: підпливати під тих, хто купається, хапати їх за ноги, "топити”, подавати помилкові сигнали про допомогу і таке інше.

  •  Купання дітей ні в якому разі не повинно проходити без нагляду дорослих, які добре вміють плавати. Вчитися плавати обов’язково потрібно під керівництвом інструктора або батьків.

            Дотримання простих правил поведінки на воді – запорука  здоров’я і життя кожного хто відпочиває біля води!

 

                                                                                                                          Інспектор РНГФ Теофіпольського РВ

                                                                                                                          УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                          лейтенант міліції

                                                                                                                                                Олена Ратушняк

                                                                                                                                                             07.08.2014

До уваги жителів Теофіпольського району

                                                                            

ОРІЄНТУВАННЯ

 

 

  У зв’язку з проведенням на території східних регіонів України антитерористичної операції по всій території держави зросла імовірність загрози терористичних актів та сепаратистських проявів, а як показує практика для скоєння терористичних актів особи, які планують їх скоєння обирають такі об’єкти, пошкодження яких може призвести до значних людських втрат, забруднення навколишнього середовища, виведення з ладу об’єктів інфраструктури та ліній сполучення.

  В разі отримання інформації про осіб, які планують чи виношують наміри до скоєння терористичних актів, осіб які шукають складові, з яких можна виготовити вибухові пристрої, а також підозрілих або невідомих осіб, які тимчасово хочуть винайняти житло просимо Вас негайно інформувати Теофіпольський РВ УМВС України в Хмельницькій області за телефоном 102, 3-05-99 .

 

                                                                                                               В.о. начальника Теофіпольського РВ

                                                                                                               УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                майор міліції

                                                                                                                                   Сергій Стучинський

                                                                                                                                              18.08.2014

 

 

 

58-річний чоловік перебуваючи в стані алкогольного сп’яніння, ледь не позбавив життя свого 31-річного знайомого.

  20 листопада до Теофіпольського районного відділу міліції надійшло повідомлення від чергового лікаря Теофіпольської ЦРЛ про те, що на прийомний покій з тілесними ушкодженнями у вигляді відкритого перелому черепа був доставлений громадянин Л. 1983 року народження, житель села Рідка, які останній отримав при невідомих обставинах. До Теофіпольської ЦРЛ негайно прибула слідчо-оперативна група.

  У зв’язку з тим що громадянин Л. знаходився без свідомості слідчо-оперативними заходами встановлено, що 19.11.2014 року у вечірний час доби громадянин С. знаходився у своєму помешканні, де спільно із знайомими Л. та його співмешканкою З. розпивав напередодні придбані алкогольні напої. Між Л. та С. почалася словесна сутичка, яка переросла в шарпанину, а вже після цього у боротьбу, під час якої Л., взявши зі столу виделку, якою почав погрожувати С.. Вибивши із рук Л. виделку, С. підвівся з підлоги, з метою уникнення конфлікту заховався у сусідній кімнаті будинку.

  Однак С. будучи у стані алкогольного сп’яніння, реагуючи на агресію та дії Л., діючи умисно з метою позбавлення життя останнього, взяв у кімнаті сокиру,наніс обухом два удари в область голови Л., як життєво-важливий орган, чим спричинив чоловіку тілесні ушкодження, що є не сумісним з життям. Громадянина С. затримано, у скоєному зізнався та обрано запобіжний захід тримання під вартою.

  За цим фактом відкрито кримінальне провадження за  ч.2 ст.15 (замах на злочин)  ч.1 ст.115 (умисне вбивство) Кримінального кодексу України.

 

                                                                                                                              Т.в.о. начальника Теофіпольського РВ

                                                                                                                              УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                              майор міліції

                                                                                                                                          Сергій Стучинський

 

 

 

                                                                     

Міліція попереджає про телефонних шахраїв!!!!!

      Абонентові телефонують та повідомляють, що хтось із його близьких потрапив у халепу, що він затриманий і перебуває в міліції, а проблему можна вирішити, переказавши певну суму грошей на номер мобільного телефону. У таких випадках шахраї розраховують, що людина запанікує і втратить здоровий глузд.

   Теофіпольський РВ застерігає – не довіряйте інформації, отриманій від незнайомців по мобільному телефону, та звертайте увагу на номер, з якого Вам телефонують. Завжди перевіряйте таку інформацію, ставте якомога більше запитань, запишіть дані особи, яка Вам телефонує.

   Пам’ятайте: навіть якщо незнайомець називає себе працівником правоохоронних органів, оператором мобільного зв’язку, журналістом, Вашим родичем чи знайомим, не поспішайте виконувати його прохання, особливо ті, які стосуються переказу коштів.

    Не повідомляйте коди поповнення рахунку мобільних операторів чи банківських рахунків стороннім особам.

    Найкращий спосіб протидіяти шахраю – ігнорувати його запитання, пропозиції чи вимоги.

    Обов’язково збережіть номер телефону, з якого вам телефонували та одразу зверніться до правоохоронних органів.

 

                                                                                                                                       Інспектор РНГФ Теофіпольського РВ

                                                                                                                                       УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                                       лейтенант міліції

                                                                                                                                                            Олена Ратушняк

                                                                                                                                                               20.11.2014

 

 

Працівники Теофіпольського райвідділу міліції «на гарячому» затримали 19-річного жителя одного із сіл району, який займався збутом марихуани.

 

      Хлопець ніде не навчався і не працював, натомість організував собі доволі прибутковий, але протизаконний бізнес, ще й залучив до нього свого неповнолітнього брата.

     Молодик був досить обережним і не зберігав наркотики у себе вдома. У ході розслідування правоохоронці з’ясували, що він сушив і обробляв зілля на території напівзруйнованого заводу, розташованого на території села. Тут працівники міліції вилучили 2 поліетиленових мішки з уже подрібненою коноплею загальною вагою 1,5 кілограма. Експертиза показала, що вилучене зілля справді є особливо небезпечним наркотичним засобом «канабіс». У цьому ж приміщенні було виявлено пляшку із дбайливо зібраним і висушеним насінням коноплі. Очевидно, хлопець мав плани щодо продовження та розвитку наркопромислу.

     Під час продажу зілля ділок також був досить обачним. Підходив до клієнта, спілкувався, і коли розумів, що з людиною можна мати «справу», кликав свого 12-річного брата, який і приносив «товар».

Як розповів старший слідчий Теофіпольського РВ УМВС Роман Рішко, стосовно підозрюваного відкрито кримінальне провадження за ч. 2 та ч. 3 ст. 307 «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів» Кримінального кодексу України. Йому загрожує від 9 до 12 років позбавлення волі.

 

 

 

                                                                                                                                                СЗГ УМВС України

                                                                                                                                                в Хмельницькій області

 

 

Займатися гральним бізнесом заборонено!!!!

 

   У законі «Про заборону грального бізнесу в Україні» зазначено: гральний бізнес – це діяльність, пов’язана з організацією, проведенням і наданням можливості доступу до азартних ігор у казино, букмекерських конторах, на гральних автоматах, комп’ю­терних симуляторах, в електрон­ному казино незалежно від місця розташування сервера. У цій же статті азартною визначено будь-яку гру, обов’язкова умова участі в якій – сплата грошей, зокрема електронним платежем, що дає змогу учаснику отримати виграш (приз). Очевидно, не кожна відома гра (приміром, карти, нарди тощо) є азартною. Але вона може стати такою з огляду на емоційний стан учасників. Тому є потреба чітко відмежувати кримінально карану гру від будь-якої іншої. Окремі науковці азартними вважають ігри, основою організації яких є одержання виграшу – грошей, цінностей, речей, права володіння й розпорядження рухомим чи нерухомим майном. Головною ознакою азартної гри має стати обо­в’яз­­кова втрата вкладених її учасником власних коштів.

    Упродовж 2014 року, з метою виявлення місць можливої організації азартних ігор правоохоронці Теофіпольського РВ постійно проводять рейди та патрулювання з активістами, представниками громадських організацій, формувань, однак на даний час жодного ігрового автомата в закладах Теофіпольського району не виявлено.

        Відповідпо до статті 203-2 КК України зайняття гральним бізнесом – карається штрафом від десяти тисяч до сорока тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального обладнання, ті самі дії, якщо вони були вчинені особою, раніше судимою за зайняття гральним бізнесом, - караються штрафом від сорока тисяч до п’ятдесяти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією грального обладнання.

 

                                                                                                                                     Ст. о/у СДСБЕЗ Теофіпольського РВ

                                                                                                                                     УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                                      майор міліції

                                                                                                                                                          Андрій Мельничук

                                                                                                                                                            06.11.2014

 

Операція «Павутина»

 

   Комп’ютеризація, розвиток інформаційних технологій спричинили появу нового виду злочинності: у світі невпинно збільшується кількість злочинів, пов’язаних із використанням ІТ-технологій. У зв’язку з тим, що останнім часом на території України зросла кількість злочинів, пов’язаних з використанням мережі Інтернет. Як захиститися від комп’ютерних злочинців? Головне – не втрачати пильності й дотримуватися нескладних правил: не реєструватися на сумнівних сайтах, не розголошувати особисту інформацію (адресу, паспортні дані, номери банківських карток та рахунків). Не варто створювати й однакові паролі для електронної пошти, банківського реквізиту і соціальної мережі. Чимало шахраїв вишукують жертв у соціальних мережах. Щоб обдурити довірливих людей (а таких чимало), підступні злодії створюють фальшиві інтернет-магазини та аукціони. Приманкою стає широкий асортимент товару за низькими цінами. Непоодинокі випадки, коли покупці перераховують невідомим продавцям гроші, а товари чи послуги так і не отримують. Щоб не потрапити на гачок електронних аферистів, радимо перед тим, як щось придбати в інтернет-крамниці, поцікавитися її репутацією. Найпростіший спосіб – переглянути відгуки покупців. Серйозні торгові портали зазвичай мають власну службу безпеки, що дозволить уникнути проблем при здійсненні покупок. Такі злочини досить специфічні. Їх особливість полягає в тому, що готуватися злочин може в одному регіоні, приміром за кордоном, виконуватися – в другому, а жертва в третьому. Електронні злочинці теж не дрімають, постійно вигадуючи нові «методики» збагачення. Найпривабливішою для них залишається банківська сфера. Стрімкий розвиток такого виду послуг, як «Інтернет – клієнт – банк», привертає значну увагу авантюристів. Чимало власників банківських рахунків тепер здійснюють грошові операції, не виходячи з офісу чи квартири. Комп’ютер, підключений до Інтернету, дозволяє позбутися багатьох незручностей та заощадити час. Разом із перевагами з’явилася й загроза бути ошуканим. Зброя таких злочинців – програмні віруси, за допомогою яких зчитуються пін-коди та електронні ключі для входу в банківську систему для роботи з грошовим рахунком. Кожен комп’ютер, з’єднаний з Інтернетом, може стати мішенню, в яку поцілить спеціально створений шахраями «троянський» вірус. Потрапивши у чужий комп’ютер, невидимий «лазутчик» відразу починає працювати, передаючи конфіденційну інформацію зловмисникам. Звісно, найбільше їх цікавлять електронні ключі для входу у банківську систему для роботи з грошовим рахунком. Розкрити такий злочин та затримати зловмисника складно, складність полягає у тому, що той, хто краде у такий спосіб гроші, може переказати їх з рахунку на рахунок будь-куди і, врешті-решт, десь за кордоном їх зняти готівкою. Першими ознаками електронних крадіжок є несправність комп’ютерної системи. Не здогадуючись, що з їхнього банківського рахунку зникли гроші, потерпілі починають перевстановлювати програмне забезпечення комп’ютера, власноруч знищуючи сліди злочину. Це потім ускладнює роботу міліції, зменшуючи шанси виявити зловмисника. Щоб не стати жертвою кіберзлочинців, фахівці радять користуватися ліцензованими антивірусними програмами для комп’ютерів та надійно зберігати паролі банківських рахунків.

 

 

                                                                                                                          Ст. о/у СКР Теофіпольського РВ

                                                                                                                          УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                           старший лейтенант міліції

                                                                                                                                                  Андрій Триндюк

                                                                                                                                                      05.11.2014

 

 

Як не стати об’єктом злочинних зазіхань

 

Шановні друзі!!!!

 

  • Увечері намагайтеся не ходити поодинці. Якщо ж потрібно пізно повертатися, зателефонуйте різним чи знайомим, щоб вони зустріли вас у під’їзді, поблизу будинку чи на зупинці.

  • Уникайте безлюдних неосвітлених місць.

  • Якщо на вас напали, голосно кличте на допомогу.

  • Сідаючи в таксі чи випадковий автомобіль, зверніть увагу на його номерний знак. Не показуйте водію, що маєте в гаманці значну суму грошей, та дорогі засоби зв’язку.

  • Не піддавайтесь на провокації хуліганів. Уникайте зневажливих висловлювань на їхню адресу. Залишайтеся спокійними, об’єктивними та виваженими.

  • Для самооборони користуйтеся засобами, що містять речовини, які подразнюють очі та дихальні шляхи, але пам’ятайте: застосовувати їх треба лише у великих , зважаючи на напрямок вітру.

 

Навчіть дітей безпеки

 

  • Не забувайте, відправляючи дітей на вулицю чи залишаючи їх на самоті вдома, нагадати їм про елементарні заходи безпеки, щоб уберегтися від злочину й самим не вчинити чогось протиправного.

  • не давайте дітям великі суми грошей, коштовні речі.

  • завжди цікавтеся, із ким дружить ваша дитина, де проводить вільний час, з ким спілкується, зокрема в Інтернеті.

 

Дітям слід:

  • завжди говорити, куди вони йдуть;

  • вчасно приходити додому ( у визначений батьками час) і ніколи не залишатися на вулиці на самоті;

  • уміти за зовнішністю вирізняти тих людей, які можуть становити небезпеку, мати лихі наміри;

  • нікуди не йти з незнайомцями без дозволу батьків, не сідати в чужу машину, навіть для того, щоб указати дорогу;

  • не брати без дозволу батьків жодних подарунків, особливо ласощів, напоїв;

  • голосно кричати і, якщо можливість, утікати, коли хтось має намір застосувати силу;

  • розповідати батькам навіть про те, у чому соромно зізнатися;

  • у темний час доби по можливості не надягати капюшон і не користуватися навушниками, щоб чути й бачити все довкола.

 

                                                                                                                                         Інспектор РНГФ Теофіпольського РВ

                                                                                                                                         УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                                          лейтенант міліції

                                                                                                                                                                Олена Ратушняк

                                                                                                                                                                     04.11.2014

 

 

Кримінальна відповідальність неповнолітніх

 

За загальним правилом кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилось 16 років (ч. 1 ст. 22 КК України), а до вчинення окремих тяжких і особливо тяжких злочинів -14 років (ч. 2 ст. 22 КК України)

    Неповнолітній, який вперше вчинив злочин невеликої тяжкості, може бути звільнений судом від кримінальної відповідальності, якщо його виправлення можливе без застосування покарання. У цьому разі суд застосовує до неповнолітнього такі примусові заходи виховного характеру: застереження; обмеження дозвілля зі встановленням особливих вимог до поведінки неповнолітнього; передача неповнолітнього під нагляд батьків чи осіб, які їх заміняють, чи під нагляд педагогічного або трудового колективу за його згодою, а також окремих громадян на їхнє прохання; покладення на неповнолітнього, який досяг п'ятнадцятирічного віку і має майно, кошти або заробіток, обов'язку відшкодування заподіяних майнових збитків; направлення неповнолітнього до спеціальної навчально-виховної установи для дітей і підлітків до його виправлення, але на строк, що не перевищує трьох років. Умови перебування в цих установах неповнолітніх та порядок їх залишення визначаються законом (ст. 105 КК України).

 

    До неповнолітніх, визнаних винними у вчиненні злочину, судом згідно із ст. 98 КК України можуть бути застосовані такі основні види покарань:


    штраф - застосовується лише до неповнолітніх, що мають самостійний дохід, власні кошти або майно, на яке може бути звернене стягнення. Розмір штрафу встановлюється судом залежно від тяжкості вчиненого злочину та з урахуванням майнового стану неповнолітнього в межах до п'ятисот встановлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ст. 99 КК України);
   громадськіроботи - можуть бути призначені неповнолітньому у віці від 16 до 18 років на строк від тридцяти до ста двадцяти годин і полягають у виконанні неповнолітнім робіт у вільний від навчання чи основної роботи час. Тривалість виконання даного виду покарання не може перевищувати двох годин на день (ч. 1 ст. 100 КК України);
    виправні роботи - можуть бути призначені неповнолітньому у віці від 16 до 18 років за місцем роботи на строк від двох місяців до одного року. Із заробітку неповнолітнього, засудженого до виправних робіт, здійснюється відрахування в дохід держави у розмірі, встановленому вироком суду, в межах від п'яти до десяти відсотків (ч.2,3 ст. 100 КК України);
    арешт - полягає у триманні неповнолітнього, який на момент винесення вироку досяг шістнадцяти років, в умовах ізоляції в спеціально пристосованих установах на строк від п'ятнадцяти до сорока п'яти діб (ст.101 КК України);
     позбавлення волі на певний строк не може бути призначене згідно із ст. 102 КК України особам, які не досягли до вчинення злочину 18 років, на строк більше 10 років за особливо тяжкий злочин, за злочин, поєднаний з умисним позбавленням життя людини - більше 15 років. Позбавлення волі не може бути призначене неповнолітньому, який вперше вчинив злочин невеликої тяжкості.Покарання у виді позбавлення волі призначається неповнолітньому: за вчинений повторно злочин невеликої тяжкості - на строк не більше двох років; за злочин середньої тяжкості - на строк не більше чотирьох років; за тяжкий злочин - на строк не більше семи років; за особливо тяжкий злочин - на строк не більше десяти років; за особливо тяжкий злочин, поєднаний з умисним позбавленням життя людини, - на строк до п'ятнадцяти років (ч. 2 ст. 98 КК України).
    Неповнолітні, засуджені до покарання у виді позбавлення волі, відбувають його у спеціальних виховних установах.

 

                                                                о/у КМСД Теофіпольського РВ

                                                                               УМВС України в Хмельницькій області

                                                                лейтенант міліції Моцюк В.І.

                                                                                      15.10.2014

 

 

 

НАЙПОШИРЕНІШИЙ ВИД КІБЕРШАХРАЙСТВА  ТА ЯК НЕ СТАТИ ЙОГО ЖЕРТВОЮ

 

Дистанційне зняття коштів за допомогою послуги ПАТ «ПриватБанк» — «Операція без картки»

          Шахраї телефонують, представляються працівниками відділення того чи іншого банку й пропонують потерпілим підключити різного роду послуги, необхідні для безпеки їхнього власного відкритого карткового рахунку. Для цього пропонують повідомити алгоритм символів, які прийдуть в СМС-повідомленні для прийняття умов підключення послуги. Для здійснення своєї злочинної діяльності шахраям потрібно мати лише мобільний номер та картковий рахунок (16 символів).                    

          При отримані такого дзвінка з відповідним СМС-повідомленням необхідно звернутися до правоохоронних органів й нічого не повідомляти зловмисникам.

Дистанційне зняття коштів за допомогою послуги «Приват24» ПАТ «ПриватБанк», шляхом входження в довіру й витребування інформації по картковому рахунку.

          Зловмисники в мережі Інтернет підшуковують осіб, які розміщують оголошення про необхідність благодійної матеріальної допомоги та, під приводом надання матеріальної допомоги на розрахунковий рахунок, під час телефонної розмови входять у довіру і отримують необхідну інформацію щодо розрахункового рахунку, щоб у подальшому отримати над ним контроль.

 

ПРАВИЛА КОРИСТУВАННЯ БАНКІВСЬКИМИ КАРТКАМИ:

• ознайомитись з правилами користування платіжними картками, які видаються банківською установою;                                                                                                                                                           

• ніколи не вводити пін-код для здійснення оплати в мережі Інтернет (використовується тільки при використанні в банкоматі чи в пост-терміналі ).

Для цього існує CVV-код, який знаходиться на зворотній стороні платіжної карти, який використовується для проведення платежів в мережі Інтернет.

 

 

                                                                                                                Ст.о/у СКР Теофіпольського РВ УМВС України

                                                                                                                в Хмельницькій області                                                                                                                 старший лейтенант міліції  А.Л. Триндюк

                                                                                                                25.09.2014 року

 

 

     Мисливство – один з основних видів спеціального використання тваринного світу, який задовольняє матеріальні, рекомендаційні та інші потреби громадян і господарства. Правова регламентація існуючих у цій галузі суспільних відносин ґрунтується на Законі України «Про мисливське господарство і полювання», відповідних постановах Кабінету Міністрів, нормативних актах Міністерства охорони навколишнього природного середовища (Мінприроди) та Державного комітету лісового господарства (Держкомлісгоспу) України. Держкомлісгосп законодавчо визначений спеціально уповноваженим державним органом у галузі ведення мисливського господарства.

    Теофіпольський РВ УМВС України в Хмельницкій області повідомляє, що згідно інформації Теофіпольської селищної ради №622 від 22.09.2014 року на території водойми ТОВ «Риба» поблизу смт.Теофіполь забороняється полювання в межах населеного пункту. В разі недотримання інформації селищної ради та виявлення порушень будуть притягуватися до адміністративної відповідальності згідно статті 174 КУпАП.

 

                                                                                                         Інспектор дозвільної системи Теофіпольського РВ

                                                                                                         УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                          молодший лейтенант міліції

                                                                                                                                 Олександр Базилюк 

                                                                                                                                                  24.09.2014

 

 

 

П‘ятеро мешканців Теофіпольського району віком від 17 до 22 років підозрюються у крадіжках продуктів харчування та грошей з сільських магазинів. Наразі уже доведено причетність юнаків до трьох крадіжок, тривають подальші перевірки на їх причетність до вчинення аналогічних злочинів.

 

      Вперше молодики «засвітилися» ще у червні поточного року. До торгівельних закладів проникали щоразу іншим способом — десь зривали не надто надійний замок, десь залазили всередину через горище. Брали нехитрий крам — пиво, солодощі, продукти, інколи — незначні суми грошей, які зберігалися у касах. Власник одного з магазинів розповів, що на момент крадіжки у приміщенні на видному місці стояв ноутбук, але злодії його не взяли.

Усі члени групи мешкали неподалік один одного та тривалий час товаришували. Двоє із них раніше уже мали кримінальний досвід і були засуджені за вчинення крадіжок. Об‘єднав хлопців для реалізації злочинних намірів найстарший 22-річний молодик, який розподіляв між ними злочинні ролі.

 

       Працівники міліції викрили зловмисників завдяки оперативній інформації. Коли правоохоронці, збираючи доказову базу, прийшли для проведення огляду за місцем проживання одного з хлопців, то були вкрай здивовані. Окрім усього іншого, юнак влаштував у себе дома наркопритон, у якому молодь за допомогою саморобних пристроїв, так званих «бульбуляторів», споживала наркотики.

Наразі слідчі Теофіпольського райвідділу міліції відкрили кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу України — ч. 3 статті 185 (крадіжка) та ч. 2 статті 317 (Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів). Санкції обох статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на тривалий строк.   

 

                                                                                                                            Т.в.о. начальника Теофіпольського РВ

                                                                                                                            УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                            майор міліції

                                                                                                                                               Сергій Стучинський

 

                                                                                     

 

 

Спекулюючи на чужому горі, крадії ввійшли в довіру до старенької, і поки один розповідав потерпілій про складну ситуацію на сході держави, інший нишпорив по будинку в пошуках грошей.

 

   Близько 10-ї години ранку до Теофіпольського райвідділу міліції надійшло повідомлення про те, що невідомі особи викрали з будинку 89-річної мешканки Теофіполя 6 тисяч гривень.

   Членам слідчо-оперативної групи, які одразу виїхали на місце події, самотня бабуся розповіла, що вранці до неї зайшло двоє молодих людей. Хлопці розмовляли російською мовою, сказали, що є біженцями зі сходу. Мовляв, втекли від війни і от шукають собі в Теофіполі тимчасове житло. Просили бабусю допомогти.

   Поки один з молодиків розмовляв зі старенькою, інший на деякий час відлучився. Бабуся не надала цьому особливої уваги, але після того, як гості пішли, вона виявила, що зникли всі її заощадження — 6 тисяч гривень.

   Потерпіла запам’ятала, що в руках один зі зловмисників тримав маленьку пляшку з водою. Продавець магазину, розташованого поряд із будинком старенької, підтвердила, що справді незадовго до вчинення злочину в магазин заходило два парубки, які купували воду. Описи зловмисників, які надали бабуся і продавчиня, співпали.

   Завдяки професійності працівників райвідділу злочин було розкрито «за гарячими слідами» і того ж дня правоохоронці встановили особи підозрюваних. Ними виявились 21-річний мешканець Теофіполя та його 20-річний товариш, уродженець Запорізької області, який, звільнившись із в’язниці, приїхав на постійне місце проживання у райцентр на Хмельниччині. Так що вигадана ними легенда про вимушених переселенців зі сходу — ніщо інше, як спекуляція на чужому горі та спосіб увійти в довіру до співчутливої бабусі.

   Під час допиту один із підозрюваних розповів, що справді він відволікав увагу потерпілої, поки його напарник нишпорив по будинку в пошуках грошей. Усі викрадені кошти зловмисники розділили порівну, частину з них правоохоронці вилучили.

   По даному факту відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України. Подібні дії караються арештом на строк від трьох до шести місяців або обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.

                                                                                                                 СЗГ УМВС України

                                                                                                                 в Хмельницькій області

 

                                                                                                                       

НЕ ДОВІРЯЙТЕ ШАХРАЯМ

 

         Надмірна довірливість — наш перший ворог, який працює на руку шахраям. У багатьох випадках величезних утрат могло б не бути, якби сама жертва проявила хоча б трохи обережності, коли вашу домівку відвідала невідома особа і під будь-яким приводом просить пожертвувати кілька гривень. Часто це буває звичайною вигадкою, добре продуманою історією. Більшість людей дає легко себе обдурити. Коли агітують пожертвувати гроші, рідко хто додумається перевірити, чи насправді це так. Розграфлений зошит і підпис мають у такій ситуації досить дієвий вплив на звичайних громадян. Запам'ятайте: пожертвування треба вносити там, де ви цього самі хочете.

         Не користуйтеся послугами незнайомців для придбання дефіцитних товарів, вирішення питання щодо оформлення реєстрації, отримання житла, встановлення телефону, вступу до вищого навчального закладу та інших подібних послуг. Коли вам пропонують вигідні умови влаштування на роботу за кордоном, швидкий заробіток, значні відсотки під зайняті гроші, миттєвий виграш, завжди пам'ятайте: безкоштовний сир може бути тільки в мишоловці. Будьте обережні в тих випадках, коли незнайомець розповідає вам, що його попросили ваші сусіди щось для них придбати і просить оплатити послуги. На порозі квартири ніколи не підписуйте якихось документів, яку б гарну баєчку не розповідав вам незнайомець. Не грайте в азартні ігри, з іронією ставтеся до якогось миттєвого виграшу, коли його розмістили на рекламній шпальті газети. Там, де мова заходить про оплату, вдумайтесь, чи вигідно це для вас, адже способи видурювання грошей найрізноманітніші.

         Численні випадки, коли шахрайки в нас, так би мовити, ворожінням «знімають пороблене». Вибираючи в основному жінок та дівчат, дві шахрайки протягом тривалого часу видурювали з них коштовності й гроші. Не даючи отямитись, розповідаючи про якесь велике горе, яке чекає їхню родину, вони бралися зняти чари злих сил за допомогою маніпуляцій з волоссям, голками, спаленим листком, хрестами, дзеркалами… Не підготовлені до такої психологічної атаки потерпілі віддавали і несли з дому золоті речі, великі суми грошей. Єдиний порятунок — не довіряти незнайомим людям, не вступати з ними в будь-який контакт.

         Чимало шахрайств пов'язано з продажем дорогоцінних покупок. Не поспішайте, коли вам пропонують, скажімо, автомашину за досить привабливими цінами. Кращий вихід — перевірити її в підрозділах реєстрації автомашин у Державтоінспекції. Це надійніше. Не спокушайтеся на покупку авто за генеральним дорученням, адже в таких випадках воно не перевіряється на предмет викрадення. У нотаріальних конторах з цього приводу такі авто також не перевіряються. Викрадена автомашина легалізується, але під час переоформлення в ДАІ в покупця можуть виникнути проблеми. Купуйте лише зняті з обліку в органах внутрішніх справ автомашини і оформляйте їх згідно із законодавством.

 

                                                                                                                                    Начальник КР Теофіпольського РВ

                                                                                                                                    УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                                     капітан міліції

                                                                                                                                                Олександр Блошук

                                                                                                                                                            29.11.2014

 

 

         У суботу 18 квітня цього року на зміну бійців, які перебувають там вже місяць, які забезпечують правопорядок  в зоні проведення антитерористичної операції, було відправлено двох співробітників Теофіпольського РВ – оперуповноваженого ДСБЕЗ капітана міліції Сергія Бушинського та дільничного інспектора СДІМ молодшого лейтенанта міліції Олександра Базалійського. Керівництво УМВС та райвідділу міліції забезпечили їх усім необхідним – засобами індивідуального захисту, озброєнням, боєприпасами, продовольством та речами першої необхідності. Хлопці вирушили туди вперше.

У дорогу із вірою у швидке повернення з миром, побажаннями гідної служби та мужності при виконанні службових обов’язків Сергія та Олександра проводжали керівництво, особовий склад райвідділу, колеги, друзі та рідні. На сході України правоохоронці забезпечуватимуть громадський порядок, охорону об’єктів життєзабезпечення населених пунктів, а також виконуватимуть завдання керівництва АТО.

         Перша приємність, яка спіткала співробітників Теофіпольського РВ в понеділок – це повернення трьох співробітників, які повернулися додому з міста Сіверськ Донецької області.  Хлопці провели 32 дня у прифронтовому місті, яке тривалий час перебувало під владою сепаратистів. Це помічник начальника Теофіпольського РВ з кадрового забезпечення, майор міліції Михайло Лісовий, черговий чергової частини, майор міліції Петро Майдан, дільничний інспектор лейтенант міліції Михайло Мартинюк. Хлопці при зустрічі розповіли, що виконували завдання з охорони громадського порядку, допомагали місцевій міліції, вона там малочисленна і наша допомога дуже потрібна. Бійців зустріли особовий склад Теофіпольського райвідділу, друзі та рідні.  

 

                                                                                Інспектор РН та ГФ

                                                                                                                                            Теофіпольського РВ УМВС України

                                                                                                                                            в Хмельницькій області

                                                                                                                                            лейтенант міліції

                                                                                                                                                         Олена Ратушняк

                                                                                                                                                                   22.04.2015

 

 

 

         18 квітня цього року з 10 до 16 години у приміщенні державної районної адміністрації відбувся прийом громадян головним оперуповноваженим – інспектором ГУБОЗ МВС України Олексієм Максимовичем Лелековим та куратором УМВС України в Хмельницькій області Володимиром Антоновичем Рейманом.  Прийом громадян здійснювався протягом семи годин. Люди зверталися до представника Міністерства  з різними питаннями: хто з проблемами майнового характеру, деякі цікавились розглядом кримінальних проваджень, реформуванням системи МВС. За час проведення даного заходу звернулося вісім осіб. Двоє з них звернулися з заявами, які були раніше зареєстровані та по яких відкрито кримінальне провадження.  Інші висловлювали вдячність правоохоронним органам за виконання службових обов’язків на високому професійному рівні.

              Потрібно зазначити, що такі зустрічі сприяють налагодженню зв’язків правоохоронних органів з громадськістю, а також служать для формування позитивної громадської думки громадян про діяльність міліції.
Міліція завжди готова до публічного обговорення питань з громадськістю та обговорення питань, що стосуються діяльності усіх підрозділів. Виїзні прийоми за участю представників МВС України дають змогу не тільки дізнатися про проблеми громадян та допомогти у їх вирішенні, але й почути оцінку роботи правоохоронців безпосередньо від населення.

 

                                                                                                                                                   Інспектор РН та ГФ

 

 

 

                                                                                                                                                   Теофіпольського РВ УМВС України

 

                                                                                                                                                   в Хмельницькій області

 

                                                                                                                                                   лейтенант міліції

 

                                                                                                                                                             Олена Ратушняк

 

                                                                                                                                                                     21.04.2015

 

 

 

 

 

     На початку квітня працівниками Теофіпольського РВ УМВС України в Хмельницькій області реалізовано оперативну інформацію, щодо незаконного обігу наркотичних засобів 32 – річним жителем смт. Теофіполь.  Досудовим розслідуванням встановлено, що в період часу з 1 по 15 вересня 2014 року, у вечірній час, громадянин М., умисно, з метою викрадення наркотичних засобів, маючи вільний доступ, прийшов на присадибну земельну ділянку громадянина Р., де викрав два кущі рослин конопель з метою подальшого їх використання для власних потреб, які знаходились на земельній ділянці останнього, у такий спосіб вчинив крадіжку наркотичних рослин. Як пояснив злочинець, помітив коноплю, що росте, коли допомагав сусіду по господарству.

       В ході проведення обшуку господарства громадянина М. в підсобному приміщенні виявлено 5 стебл рослин, що зовні схожі на рослини конопель. Усе зілля  вилучено та направлено на експертизу. Згідно висновку експерта, речовиною, яка вилучена у громадянина М., є особливо небезпечним наркотичним засобом – канабісом.

Стосовно чоловіка відкрито кримінальне провадження за ст.309 КК України. Громадянину М. оголошено про підозру.

 

                                                                                                                                                Перший заступник - начальник СВ

 

                                                                                                                                                Теофіпольського РВ УМВС України

 

                                                                                                                                                в Хмельницькій області

 

                                                                                                                                                майор міліції

 

                                                                                                                                                         Сергій Стучинський

 

 

 

 

                                                                                                                                                                   21.04.2015

 

 

 

                        ОГОЛОШЕННЯ

 

 18 квітня 2015 року з 9 до 16 години у приміщені районної державної адміністрації відбудеться прийом громадян  представником МВС України, куратором Теофіпольського РВ УМВС України в Хмельницькій області Рейманом Володимиром Антоновичем та начальником РВ УМВС України в Хмельницькій області Бурлаком Олександром Миколайовичем.

 

 

 

 

Номер телефону

урядової «гарячої лінії»

 

 

0 800 507 309

Урядова «гаряча лінія» працює цілодобово.

 

надіслати звернення до органів виконавчої влади можна також через веб-сайт Урядового контактного центру www.ukc.gov.ua

 

 

 

Зловмисників затримали


     25-річний житель селища Базалія намагаючись уникнути кримінальної відповідальності вирішив переховуватись від працівників правоохоронних органів. Так ввечері 25.03.2015 року проходячи повз приміщення Базалійської дільничної лікарні ветеринарної медицини вирішив проникнути до приміщення і викрав звідти півтисячі гривень. Зловмисник за допомогою ножа відтиснув віконне скло і проник всередину. Пройшовшись по кабінетах, він знайшов ключі від сейфа та, витягши звідти півтисячі гривень, подався геть.
     Працівники Теофіпольського райвідділу міліції затримали крадія у місцевому млині, де він переховувався. Як виявилось, на викрадені гроші молодик накупив спиртного, різноманітних продуктів та солодощів.
Зараз чоловік перебуває під вартою. Йому вже оголошено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 6 років. Затриманий підозрюється у вчиненні цілого ряду крадіжок на території селища Базалія.
    В ніч на 20.03.2015 року невідома особа, шляхом злому навісного замка дверей проникла до літньої кухні господарства громадянки К. де з дамської сумки таємно викрала гроші в сумі 3500 грн.
    Працівниками Теофіпольського райвідділу міліції проведено комплекс оперативно-розшукових заходів і встановлено особу зловмисника. Ним виявився громадян Р., житель села Гальчинці. Зловмисник пояснив, що скоював крадіжку у вечірній час доби. Він розповів, що разом з громадянином Т., який являється сином громадянки К. перебуваючи в нього вдома та розпиваючи алкогольні напої побачив де зберігаються гроші, після чого він повернувся додому та дочекавших ночі він пішов знову до товариша громадянина Т., але він не став будити останього, зірвав замок в літній кухні де зберігались гроші, дістав їх з дамської сумочки, та пішов додому. Після чого на наступний день половину грошей потратив на власні потреби.
    Слідчими Теофіпольського РВ УМВС України в Хмельницькій області стосовно зловмисника розпочате кримінальне провадження за ч. 3 ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України. Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 6 років. Триває досудове розслідування.

 

 

 

                                                                                                                                       Інспектор РН та ГФ Теофіпольського РВ

                                                                                                                                       УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                                       лейтенант міліції

                                                                                                                                                                  Олена Ратушняк

                                                                                                                                                                         02.04.2015

 

Шановні громадяни!

           24 та 25 березня 2015 року з 10.00 до 12.00 години начальник Теофіпольського РВ УМВС України в Хмельницькій області Бурлак Олександр Миколайович здійснюватиме прийом громадян з питань незаконного функціонування на території Теофіпольського району гральних закладів, та інших питань.

           Прийом проходитиме за адресою: смт. Теофіполь вул. Леніна, 48 А.

           Отримати довідки та надати інформацію з цього приводу можна за телефоном:  3-18-10

 

 

                                                                                                                                               

 

 

ПРО ОБМЕЖЕННЯ ДЛЯ НЕПОВНОЛІТНІХ

 

            На даний час значної актуальності набула проблема вживання алкогольних та слабоалкогольних напоїв, а також тютюнокуріння серед неповнолітніх.

Діти, постійно бачачи дорослих, у тому числі й батьків, які п'ють пиво або й міцніші алкогольні напої, палять, вважають це нормою життя.

              Як правило, перша спроба вживання алкоголю здійснюється в ранньому підлітковому віці (близько 12 років), коли дитина — ще не сформована особистість і не може повністю усвідомлювати ризиків, пов'язаних зі вживанням алкогольних напоїв.

              Проте, хочеться нагадати, що Законом України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та  тютюнових  виробів» передбачено заборону щодо продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Відповідно до вищезазначеного Закону, якщо у продавця виникли сумніви, він має право попросити у покупця пред’явити паспорт чи інший документ, що підтверджує вік останнього. У разі ненадання покупцем такий документ продавець має право відмовити у продажу  вищевказаних товарів.

              Згідно з ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та  тютюнових  виробів» за порушення вимог закону щодо обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у сумі 6800 гривень.

               Крім того, на підставі ст. 15 вказаного Закону такому суб'єкту господарювання анулюється раніше видана ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Особа ж, яка безпосередньо здійснила продаж, тобто продавець, притягується до адміністративної відповідальності згідно зі ст. 156 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.).

Згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування у нічний час» діти віком до 16 років з 22:00 до 6:00 можуть перебувати у нічних розважальних закладах лише в присутності хоча б одного з батьків, або іншого законного представника.

                    Слідкувати за тим, щоб неповнолітні не мали змоги потрапити в клуби, бари, кафе чи інші розважальні заклади Закон зобов’язує їх власників чи посадових осіб. Їм надається право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку. За відсутності такого документу особа повинна негайно покинути приміщення. Порушення встановленого Законом порядку тягне за собою накладання штрафу на власників закладу у розмірі від 20 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 340 грн. до 850 грн.).

                   Тому звертаємось до батьків з проханням здійснювати належне виховання свої дітей, не допускати їх безконтрольне відлучення з дому у вечірній час. Адже це в першу чергу допоможе вберегти дітей від негативного впливу вулиці та осіб, які можуть втягнути у кримінальне середовище, до вживання алкогольних напоїв та наркотичних речовин. Також звертаєм увагу адміністрацію розважальних закладів, звернути увагу  на забезпечення належного контролю за роботою персоналу з метою продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів та фактів стосовно відвідування неповнолітніми у вечірній час доби розважальних закладів.

 

                         

                                                                                                                         Заступник начальника - начальник КМ

                                                                                                                         Теофіпольського РВ УМВС України

                                                                                                                         в Хмельницькій області

                                                                                                                                           Андрій Шинкарук

                                                                                                                                                 12.02.2015

 

 

УВАГА! МІЛІЦІЯ ПОПЕРЕДЖАЄ ПРО НОВІ ВИДИ ШАХРАЙСТВА

 

          Правоохоронці закликають людей бути пильними, купуючи товари через мережу Інтернет, адже там шахрайств - на кожному кроці. Найпоширенішими видами шахрайства є купівля товарів, розміщених на дошках оголошень, в Інтернет-магазинах, на Інтернет-аукціонах, так би мовити, по системі скидок чи у передсвяткові дні, за системою передоплати коштів за замовлений товар. Все це дає умови для шахраїв не дотриматись угоди покупки. Кількість таких випадків зростає з кожним днем. Попередженням даного виду шахрайства є проведення розрахунку тільки після того, як ви отримаєте товар і впевнитесь, що замовлений вами товар відповідає вашому бажанню й якості.

        Новоспечене шахрайство по телефону зловмисники також продовжують практикувати. Так, злочинці телефонують громадянам і повідомляють, що їх близька людина потрапила в біду. Відтак, пропонують родичам заплатити певну суму грошових коштів, щоб визволити рідну людину. До прикладу, зловмисники запевняють, що один із близьких родичів потрапив до міліції за вчинення кримінального проступку або вчинив ДТП. Для вирішення питання про непритягнення його до кримінальної відповідальності вимагають скинути певну суму грошей на платіжну картку або поповнити рахунок мобільного телефону, з якого дзвонять.

         Непоодинокими є випадки коли шахраї телефонують до громадян та відрекомендувавшись представниками служби безпеки банку повідомляють про зникнення коштів з їх рахунків і під приводом проведення перевірки транзакцій рахунку виманюють персональні дані (номер картки, CVV-код). Після того, як шахраї взають ваші дані, вони просять підтвердити їх повноваження шляхом направлення смс-повідомлення з відповідним кодом на зазначений ними номер телефону. І після направленя вами смс-повідомлення з кодом шахраї мають можливість використовути кошти вашого рахунку на свій власний розсуд.

       Телефонуючи, реальні працівники банку ніколи не запитують персональні дані клієнта. Якщо буде необхідність підтвердження платежу, за допомогою різноманітних повідомлень банк попросить зателефонувати, щоб переконатися, що платіж здійснюєте саме Ви, а не хтось інший.

              Отже, не телефонуйте у відповідь на незнайомі номери телефонів, навіть якщо власники цих номерів представляються працівниками банку.
        Щоб уберегти себе від шахраїв, працівники міліції  радять не розголошувати свої персональні дані, не просити незнайомих людей допомогти вам скористатися пластиковою карткою, ігнорувати смс-повідомлення з невідомих номерів про виграш у лотерею, при оплаті покупок в Інтернеті не розголошувати свій ПІН-код, CVV-код та паролі на підтвердження транзакції. Також, коли знімаєте кошти у банкоматі, будьте уважні, чи немає накладних клавіатури і карткоприймача.

Міліція Теофіполя закликає! Шановні громадяни, будьте пильними, не станьте жертвою нових шахрайських схем. У разі, якщо вам телефонують невідомі особи, представляючись працівниками правоохоронних, медичних чи інших структур із повідомленням про те, що хтось із ваших родичів чи близьких потрапив у біду і тепер вам потрібно сплатити певну суму коштів, аби йому допомогти, не поспішайте та не панікуйте. Одразу ж телефонуйте до міліції! (102), своїх дільничних інспекторів, які обслуговують вашу територію, а також звертайтесь до керівництва райвідділу.

Телефони керівництва райвідділу:

Начальник РВ Бурлак О.М. - 0673818867 

Заступник начальника РВ Шинкарук А.В.- 0986532587

Начальник СКР Блошук О.М.- 0967891525

                                                                                                                                        Начальник Теофіпольського РВ УМВС

                                                                                                                                        УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                                         підполковник міліції

                                                                                                                                                            Олександр Бурлак

                                                                                                                                                                04.02.2015

 

 

Наркотики вживали, а про пильність забували

 

      В одному з населених пунктів, Теофіпольського району,  викрито наркопритон. Послугами молодого господаря цього «кубла» користувалося чимало любителів дурман зілля. За свої послуги притоно-утримувачеві доведеться відповісти перед законом.
   17-річний мешканець с. Михнівка, гр.. «К» у нежилому будинку своїх родичів організував та  надавав приміщення для вживання наркотичних засобів – марихуани для молоді району. Наркотичні засоби вказані особи вживали шляхом куріння через штучно виготовлений кальян. Під час обшуку вищевказаного господарства   співробітники міліції  вилучили  пристрій для вживання наркотиків  та «чар-зілля» загальною вагою близько 1кг., яким молодик частував своїх приятелів.

На даний час працівниками Теофіпольського РВ УМВС за даним фактом проводиться досудове розслідування кримінального провадження кваліфікованого за ст. 317 КК України («Організація або утримання місць для незаконного вживання, виробництва чи виготовлення наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів, а також надання приміщення з цією метою») .

 

 

                                                                                                                                           Т.в.о. начальника Теофіпольського РВ

                                                                                                                                           УМВС України в Хмельницькій області

                                                                                                                                           майор міліції

                                                                                                                                                       Сергій Стучинський

                                                                                                                                                          11.12.2014

bottom of page